Ovim putem želimo istaknuti da je tim od pet srednjoškolaca, uz mentorstvo prof. dr. sc. Mahira Zajmovića, dekana Fakulteta informacijskih tehnologija na Sveučilištu/Univerzitetu „VITEZ”, osvojio prvo mjesto na sajmu IT Reboot za najbolju aplikaciju.
Njihova aplikacija „Eco Travnik“ proglašena je najboljim rješenjem od strane stručnog žirija. Prezentacije projekata održane su u četvrtak, 13. 11. 2025., posljednjeg dana sajma.
„Eco Travnik“ je platforma koja:
• omogućava proizvođačima predstavljanje i prodaju lokalnih proizvoda,
• kupcima olakšava naručivanje i dostavu organske hrane,
• potiče ekološku svijest, održivu poljoprivredu i razvoj lokalne zajednice.
Čestitamo učenicima i dekanu prof. dr. sc. Mahiru Zajmoviću na izvrsnom rezultatu te potvrdi važnosti ulaganja u STEM obrazovanje.
