Dana 16.12. 2025. godine rektorica Sveučilišta, prof. dr. sc. Jamila Jaganjac i dekan Veleučilišta Ivanić- Grad doc. dr. sc. Mile Marinčić, potpisali su Sporazum o suradnji s ciljem poticanja međunarodne suradnje u obrazovanju i istraživanju.
Potpisani sporazum predviđa suradnju u području razmjene studenata i nastavnog osoblja; zajedničkog sudjelovanja na međunarodnim konferencijama; kao i projektima, osobito u okviru programa Erasmus+; razvoj zajedničkih studijskih programa, razmjenu dobre prakse u području osiguravanja kvalitete i upravljanja u visokom obrazovanju.
U razgovorima o suradnji sudjelovali su i timovi Sveučilišta: doc. dr. sc. Emilija Hrapović, prodekanica Fakulteta zdravstvenih studija, Marina Gržić, dipl.oec. izvršna direktorica, Lidija Lendo, mag. oec. voditeljica Ureda za međunarodnu suradnju i Boris Jerković, MA, stručni suradnik Ureda za međunarodnu suradnju, te timovi Veleučilišta: Dejan Eldić, mag. cin., pred.; Manuela Kušec, prof. fizike i kemije, pred., voditeljica sustava osiguravanja kvalitete u znanosti i obrazovnom radu; Valentina Šipuš, dipl. kateh., sveuč. spec. soc. pol., pred., voditeljica projekta Erasmus+ i međunarodne suradnje s drugim visokim učilištima.
Ovim partnerstvom potvrđujemo zajedničku predanost jačanju kvalitete visokog obrazovanja i međunarodne suradnje.
